Skip to main content

ПРОМОЦИЈА РОМАНА

„Софијина тајна облацима плута“ ауторке Снежане Михајловић

У просторијама Српског дома у Шиду, одржана је промоција романа „Софијина тајна облацима плута“, завичајне ауторке Снежане Михајловић, у организацији Књижевне заједнице Шид, Културно образовног центра Шид и Народне библиотеке „Симеон Пишчевић“ Шид.

„Софијина тајна облацима плута“ ауторке Снежане Михајловић

Директор библиотеке, Славица Варничић, уводним речима објаснила је важност објављивања ове књиге, те зашто о теми романа морамо јавно говорити, превентивно деловати и подизати свест локалне заједнице о неприхватљивости сваке врсте насиља над женама. О роману, поред ауторке, још су говорили и Веселин Веља Вучковић и Љиљана Вучковић у својству рецензената, затим Слободан Цвитковић, Драган Папрић и Данијела Павловић.

„Софијина тајна облацима плута“ ауторке Снежане Михајловић

Ауторка књиге „Софијина тајна облацима плута“, је успела да прикаже како сачувати себе када те повреде и не штедети се када у замену за бол добијеш шрилику за срећу. Ако покушамо да препознамо суштину написаних речи у роману Снежане Михајловић, онда је то победа њене јунакиње. Потез пера је кардиограм душе, за чим је вероватно посегла и Снежана, покушавајући да споји неколико сегмената, предања, завета и живота. Пренела је ужасна сећања из претходних времена која су 50 година прогањала њену јунакињу Софију и послала јасну поруку свим женама света, пуну искрености и вере у живот и љубав чији господари смо ми сами.

„Софијина тајна облацима плута“ ауторке Снежане Михајловић

Жена која је претрпела било који вид насиља има проблем да доживи свет као сигурно место, да верује људима, да верује себи и да се осећа безбедно у свом телу. Зато је јако важно да жене које трпе насиље или су претрпеле насиље, осим систематске заштите потраже и психолошку подршку и помоћ.
Поред гостију, вече је употпунила музичка пратња на клавиру, Драгана Бабић.

 

 

  • Датум креирања: .

 

 

 Народна библиотека Србије    Матица српска    Српска академија наука и уметности    Платформа COBISS