„ФИЛИПОВАЊЕ“ У МАНАСТИРУ ТАВНА

Караван културне манифестације „Филиповање“, која већ десет година негује сећање на животно и немерљиво књижевно дело највећег српског епског песника Филипа Вишњића, 24. јула посетио је средњовековни манастир „Свете Тројице“ - Тавнa, где је песник крштен, и где се у непосредној близини ове светиње налази његова родна Горња Трнова.

„ФИЛИПОВАЊЕ“ У МАНАСТИРУ ТАВНА

Опширније …„ФИЛИПОВАЊЕ“ У МАНАСТИРУ ТАВНА

ДОДЕЛА УГОВОРА

Покрајински секретаријат за културу јавно информисање и односе са верским заједницама

Дана 21. јула 2024. године, у Новом Саду, одржано је свечано уручење уговора у вредности од 276 милиона динара корисницима средстава из области заштите културног наслеђа, савременог стваралаштва, за пројекте од значаја за културу и уметност националних мањина – националних заједница, као и за цркве и верске заједнице на територији АП Војводине.

ДОДЕЛА УГОВОРА

Опширније …ДОДЕЛА УГОВОРА

ОБАВЕШТЕЊЕ

ПОСЕТА ШКОЛАРАЦА ПРЕД РАСПУСТ

Ученици II и IV разреда основне школе из Гибарца, са својим учитељицама Бојаном Карличић и Миром Чањи посетили су библиотеку у среду 6 јуна.

Опширније …ПОСЕТА ШКОЛАРАЦА ПРЕД РАСПУСТ

ГОДИШЊА СКУПШТИНА ПОДРУЖНИЦЕ БИБЛИОТЕКАРА СРЕМА

Домаћин овогодишње скупштине Подружнице библиотекара Срема била је Народна библиотека „Др Ђорђе Натошевић“ из Инђије. Скупштина је одржана 24. маја у Пословно образовном центру TQ City у Инђији. Скупштином су председавале Бранислава Танасић, директорка инђијске библиотеке и Мирјана Делић, матичарка Градске библиотеке „Глигорије Возаровић“ из Сремске Митровице. Одазвали су се чланови из свих седам библиотека које чине Подружницу.

ГОДИШЊА СКУПШТИНА ПОДРУЖНИЦЕ БИБЛИОТЕКАРА СРЕМА

Опширније …ГОДИШЊА СКУПШТИНА ПОДРУЖНИЦЕ БИБЛИОТЕКАРА СРЕМА

ПОСЕТА ДЕЦЕ ИЗ ВРТИЋА

Нашу Библиотеку су јуче красила весела и раздрагана лица деце из ПУ „Јелица Станивуковић Шиља“, објекат „Сунце“ . У оквиру пројекта „Наше мало краљевство“ заједно са васпитачицама Емином Ерић и Сањом Пешти, отпловили смо у свет бајки, краљева и принцеза, дали крила машти. Читајући бајке учимо децу да размишљају критички и шире видике. Дружењем са децом и светом бајки оплеменили смо и сами себе. Увек се радујемо новим дружењима са децом а самим тим и новим авантурама из света књига.

Опширније …ПОСЕТА ДЕЦЕ ИЗ ВРТИЋА

ПРОМОЦИЈА РОМАНА „ИЗМЕЂУ СНОВА“ АУТОРКЕ ЉИЉАНЕ ЈОВАНОВИЋ

У петак, 17. маја, у Библиотеци је одржана промоција романа „Између снова“, завичајне ауторке Љиљане Јовановић. О сазревању идеје и настанку романа, причала је ауторка, уз претходни поздрав многобројној публици. О животу и раду ауторке причала је Љиљана Лукић, наставница Српског језика у пензији, њена драга пријатељица. Рецензент дела била је завичајна песникиња Петра Бошњак, која је уједно и представила своје мишљење о првенцу ауторке.

ПРОМОЦИЈА РОМАНА „ИЗМЕЂУ СНОВА“ АУТОРКЕ ЉИЉАНЕ ЈОВАНОВИЋ

Опширније …ПРОМОЦИЈА РОМАНА „ИЗМЕЂУ СНОВА“ АУТОРКЕ ЉИЉАНЕ ЈОВАНОВИЋ

ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ „ВЕТАР И ХРАСТ“ АУТОРА ЗОРАНА МАРКОВИЋА

Књига „Ветар и храст“ аутора Зорана Марковића представљена је 26. априла у Библиотеци пред многобројном публиком. Присутне је у име колектива Библиотеке поздравила Јадранка Бајуновић виша књижничарка, која је уједно након поздрава укратко представила живот и рад аутора завичајца, Зорана Марковића.

ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ „ВЕТАР И ХРАСТ“ АУТОРА ЗОРАНА МАРКОВИЋА

Опширније …ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ „ВЕТАР И ХРАСТ“ АУТОРА ЗОРАНА МАРКОВИЋА

Књижевно-ликовна радионица

У Народној библиотеци „Симеон Пишчевић“, реализована је књижевно-ликовна радионица „Приче о књигама и сликама“. Учесници радионице били су предшколци ПУ „Јелица Станивуковић Шиља“, објекат Руски двор и њихови васпитачи Драгана Продановић и Павле Радусиновић.

Опширније …Књижевно-ликовна радионица

ЧЕТВРТИ СТРУЧНИ СКУП БИБЛИОТЕКАРА У МАЛОЈ РЕМЕТИ

Стручни скуп библиотекара у организацији Српске читаонице у Иригу, Градске библиотеке Панчево и часописа „Читалиште“, одржан је већ четврти пут у Малој Ремети, од 19. до 21. априла 2024. године. Тема овогодишњег скупа била је „Јубилеји у култури“.

ЧЕТВРТИ СТРУЧНИ СКУП БИБЛИОТЕКАРА У МАЛОЈ РЕМЕТИ

Опширније …ЧЕТВРТИ СТРУЧНИ СКУП БИБЛИОТЕКАРА У МАЛОЈ РЕМЕТИ

• Датум креирања: .

Народна библиотека Србије    Матица српска    Српска академија наука и уметности    Платформа COBISS