Друга ванредна изборна седница Скупштине БДС
Сремски библиотекари у заштити струке

У аутентичном амбијенту Музеја Југославије јуче је одржана Друга ванредна изборна седница Скупштине Библиотекарског друштва Србије (БДС). Овај значајан скуп окупио је професионалце из целе земље како би се дефинисали кључни правци деловања и консолидовало руководство Друштва за мандатни период 2023–2027. године.
Сремски округ је на овој седници имао снажно заступљену делегацију, која је активно учествовала у доношењу одлука важних за будућност библиотечко-информационе делатности у Србији. Испред Подружнице библиотека Срема, седници су присуствовали:
Милијана Дмитровић Торма (Библиотека „Глигорије Возаровић“, Сремска Митровица);
Драгана Ђорђевић (ГБ „Атанасије Стојковић“, Рума);
Јадранка Бајуновић, председница Подружнице;
Марко Поле (НБ „Симеон Пишчевић“, Шид).
Фокус заседања био је на јачању професионалног интегритета библиотекара, као и на избору нових чланова органа Друштва који ће у наредном периоду заступати интересе струке пред надлежним институцијама.

„Учешће представника сремских библиотека на националном нивоу потврђује континуитет квалитетног рада наше подружнице и спремност да активно допринесемо модернизацији библиотекарства у Србији,“ истакнуто је након седнице.
Овакви скупови су прилика не само за изборне процедуре, већ и за размену искустава међу колегама, што је од суштинског значаја за даљи развој културне мапе Срема и целе државе.
- Датум креирања: .




