Промоција књиге „Вишњићево из мојих сећања“

Вечерас је у Библиотеци одржана промоција књиге „Вишњићево из мојих сећања“ аутора Петра Вејновића, у издању Народне библиотеке „Симеон Пишчевић“ Шид. О књизи су говорили Ђорђе Славињак, Тихомир Несторовић и Светислав Ненадовић.

Промоција књиге „Вишњићево из мојих сећања“

Промоцију је водила библиотекарка Јована Бакајлић, док је први међу учесницима на тему настанка ове монографије причао Ђорђе Славињак, који је уједно и рецензент књиге. С освртом на прошла времена која је провео у свом селу Вишњићеву, изразио је велико одушевљење што је књига угледала светлост дана, јер она сада представља мало сведочанство о једним скромним временима.

Промоција књиге „Вишњићево из мојих сећања“

О нераскидивој вези „Пречана“ и „Пријечана“, али и анализи књиге са књижевног аспекта, говорио је Тихомир Несторовић, истакнути књижевник и новинар семберског краја. Како он каже, ово издање представља трећу генерацију монографија, која није пуко декламовање историјских, демографских и других података, већ целина која описује једну тему кроз историју, личности, догађаје и догодовштине које сведоче како о начину живота, тако и о менталитету мештана некадашњег Грка.

Промоција књиге „Вишњићево из мојих сећања“

Кренувши од историјских података у књизи па преко првих „Вишњићевих меморијала“, сусрета и на крају „Вишњићевих дана“, шидски угледни књижевник Светислав Ненадовић нас је подсетио какви су то скупови били, којих размера и са колико поштовања и труда су били припремани. Истакао је то да је захвалан колеги Петру што је написао овакву књигу и обогатио је фотографијама које верно прате догађаје, на којима је Светислав и сам присуствовао.

Промоција књиге „Вишњићево из мојих сећања“

Читањем стихова великана, вече је употпунила Милица Јовановић из Вишњићева, ученица Средње медицинске школе „Драгиња Никишић“ Сремске Митровица. Пред сам крај, гостима се обратио аутор, уз речи захвалности на уприличеном и великодушном дочеку својих пријатеља, колега и колектива библиотеке.

Промоција књиге „Вишњићево из мојих сећања“

Штампање ове монографије омогућили су Општина Шид, предузетник Ђорђе Славињак и мештани села Вишњићева.

• Created on .