Велико срце деце Србије и „Књига која је чувала тајну“

Поводом дечје недеље чији овогодишњи слоган гласи „Велико срце деце Србије“, Библиотека је посетила новоизграђени вртић у Шиду „Рода“, где је са три групе малишана поистоветила поменут слоган са књигом за децу нашег завичајца Петра Терека, у којој су сви ликови одважни, пријатељски настројени са великим срцима!

Велико срце деце Србије и „Књига која је чувала тајну“

Креативни час одржала је књижничарка са дечијег одељења Гоца Арсеновић са аутором књиге Петром Тереком и васпитачицама: Милицом Крмек, Драганом Горајшћан, Весном Ханчовски, Иваном Мердановић, Драганом Свитлицом, Љубом Јовановић и Александром Варгом. Након проучавања ликова из књиге, деца су прешла на цртање свега онога што је за њих одлика „великог срца“.

Велико срце деце Србије и „Књига која је чувала тајну“

Овом прилигом се захваљујемо ПУ „Јелица Станивуковић-Шиља“ на дугогодишњој сарадњи, као и на овом позиву, јер нема лепше и маштовитије публике од ове која је данас слушала са великом пажњом. Објекат „Рода“ у ком су одржане радионице, је изграђен, опремљен и пуштен у рад за тачно годину дана од почетка радова, те смо јако поносни на општину Шид на челу са председником Зораном Семеновићем што препознаје и уважава потребе становништва, а посебно оних најмлађих. Такође, овом приликом позивамо све драге малишане да посете библиотеку како током дечије недеље, тако и у наредном периоду.

• Created on .