• Почетак

Радионица са децом: Лисната менажерија ИСПРАТИМО ЈЕСЕН У ЗАВИЧАЈУ

Златне, бордо и браон боје које су красиле септембар и новембар, ове године имају своју прилику да сачувају свежину и остану јарке и то не само током хладног децембра, већ и свих наредних месеци што долазе. Вредне руке наших школараца показале су како се уз који суви лист, папир и лепак може створити јесење уметничко дело. У радионици са лиснатом менажеријом под називом „Испратимо јесен у завичају“, учествовали су ученици Основне школе „Бранко Радичевић“ из Гибарца, уз помоћ и подршку своје учитељице Александре Ристић и тима библиотекара.

Радионица са децом: Лисната менажерија ИСПРАТИМО ЈЕСЕН У ЗАВИЧАЈУ

Колико досеже дечија машта када су теме „јесен“ и „завичај“ у питању, најбоље показују радови који су пред Вама. Деца су показала изузетну спретност, вештину и машту приликом одабира сувог лишћа и облика/ликова које су правили, те се тако на радовима могу уочити људи, животиње, облици, предели природе, улице, куће, дворишта и слично.

Радионица са децом: Лисната менажерија ИСПРАТИМО ЈЕСЕН У ЗАВИЧАЈУ

Циљ радионице је био да се деци кроз занимљиву игру колажа и менажерије покаже које се то врсте дрвећа могу наћи на нашим просторима, те се тако у раду нашло лишће липе, храста, бреста, јавора, вишње, винове лозе, брезе, тополе, јабуке, гуње, руја, и др. Већину од ових врста су деца одмах препознала, а за неке су сазнала из кратког предавања библиотекарки. Организован је и мини квиз о јесењим чарима, где су се ређала питања са понуђеним одговорима, а наши другари су спретно одговарали сви у глас као једно. За крај, школарци су чули причу „Цале и јесен“.

Радионица са децом: Лисната менажерија ИСПРАТИМО ЈЕСЕН У ЗАВИЧАЈУ

Идеја да се споје креативност, игра и мала обука о заступљеним врстама дрвећа у нашим пределима је и те како уродила плодом. Ученици су се лепо забавили али и научили много тога о биљним културама наших предела, као и о лиснатој менажерији са којом до сада нису имали прилику да се упознају.

• Created on .