Дечија недеља: „Дете је дете да га волите и разумете“

(од 4. до 10. октобра 2021. године)

Наша „кућа књига“ имала је ту част да отвори и започне Дечију недељу и угости најмлађе, а убудуће надамо се и најверније кориснике ове установе. Дечија недеља званично је отворена у 10 часова Изложбом уреднице часописа „НЕВЕН“, Јелене Допуђ, у виду насловних страна дечијег часописа „НЕВЕН“, коју је представио драмски уметник Цветин Аничић из Културно образовног центра Шид у сарадњи са Новосадским дечијим културним центром-Културном станицом Млин из Новог Сада. Школарце и посетиоце дочекала је директорица Библиотеке Славица Варничић и директор Културно образовног центра Шид, Срђан Малешевић.

Дечија недеља: „Дете је дете да га волите и разумете“

Деца су путем Изложбе имала прилику да се упознају са историјом постојања најстаријег часописа на ћирилици за децу, који је пре више од 140 година створио Јован Јовановић Змај, најомиљенији народни и дечији песник. Изложбом су обухваћене насловне стране часописа кроз време као и најзначајније и најдуговечније рубрике. Чика Јова је свој „Невен“ уређивао све до последњег дана (14. јуна 1904. године), те га наменио „честитим нараштајима“ и њиме поставио темељ литератури за децу.

Дечија недеља: „Дете је дете да га волите и разумете“

На отварању изложбе присуствовало је шест одељења ђака првака, којима су овом свечаном приликом уручене бесплатне чланске карте и по који примерак часописа „Невен“. Деца су била расположена за сарадњу и пажљиво су слушала излагање библиотекарке Гоце Арсеновић, те су симпатични Вук Мравик и Чарна Божић дали изјаву за новинаре и више него одлично описали принцип рада библиотеке. Разреди који су посетили овом приликом Библиотеку су: одељења I1, I2 и I3 из ОШ „Сремски фронт“ из Шида и одељења I1, I2 и I3 из ОШ „Бранко Радичевић“ из Шида.

Дечија недеља: „Дете је дете да га волите и разумете“

Након отварања Дечије недеље, програм се наставио и у Основној школи „Вук Караџић“ Адашевци у подручном одељењу у Вашици где је редитељ и глумац Цветин Аничић обрадовао школарце монодрамом „Витамини – здрави, фини“.

• Created on .