• Почетак

ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ У ПОСЕТИ ОПШТИНИ ШИД

Представништво Републике Српске у Србији, у оквиру акције поклањања књига из Републике Српске библиотекама у Србији, до сада је уручило више од 10.000 наслова, те је овај пут на нашу радост Представништво посетило шидску општину и на поклон уручило књиге библиотекама у Шиду и Вишњићеву.

ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ У ПОСЕТИ ОПШТИНИ ШИД

Посета у Шиду реализована је 21. маја 2021. године, а започета је у Народној библиотеци „Симеон Пишчевић“, где је председник општине Зоран Семеновић дочекао Представништво Републике Српске у Србији на челу са Млађеном Цицовићем, шефом Представништва.

ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ У ПОСЕТИ ОПШТИНИ ШИД

У току посете библиотеци, било је разговора о заједничким активностима, попут приређивања књижевних вечери и сусрета писаца, као и других уметника, како би се на тај начин допринело очувању наше културе, традиције, нашег језика и писма. Такође, господин Цицовић је најавио да ће наша установа добити и књиге за слепе и слабовиде особе.

Делегацију Представништва у Вишњићеву су дочекали Тихомир Стаменковић, председник Скупштине опшштине Шид и председница удружења жена „Филип Вишњић“ Гордана Шкорић. По уручењу књига, гости су обишли споменик „српском Хомеру“, као и етно поставку у оквиру које се налази библиотека којој су књиге уручене.

ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ У ПОСЕТИ ОПШТИНИ ШИД

Делегација Представништва Републике Српске у Србији боравак у Шиду завршила је посетом галерији „Сава Шумановић“ и галерији наивне уметности „Илијанум“.