177 ГОДИНА ОД ОСНИВАЊА НАРОДНОГ МУЗЕЈА У БЕОГРАДУ

Фото: Народни музеј у Београду

Поводом обележавања 177 година од оснивања Народог музеја у Београду, 10. маја 2021. године уприличена је свечаност на којој је директорка Музеја Бојана Борић-Брешковић уручила захвалнице пријатељима, односно сарадницима Музеја за протеклу годину.

У име установе Народне библиотеке „Симеон Пишчевић“ Шид, захвалницу је примила Славица Варничић, директорка Библиотеке.

177 ГОДИНА ОД ОСНИВАЊА НАРОДНОГ МУЗЕЈА У БЕОГРАДУ
Фото: Народни музеј у Београду

Најстарија централна музејска установа у Србији је поводом ове годишњице приредила изложбену поставку под називом „Под златним и плавим небом“ - „Иконе грчких мајстора од 15. до 19. века“, коју чине 147 изабраних икона са ширег подручја Османског царства и суседних земаља, те богат садржај вредан сваке пажње ни ове године није изостао.