У ЗНАКУ ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ

У понедељак 7. октобра 2019. године започела је још једна Дечја недеља, која се разноврсним програмом обележава, као и ранијих година, у Народној библиотеци "Симеон Пишчевић" Шид.

У ЗНАКУ ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ

Првог дана је отворена изложба илустрација у организацији Змајевих дечјих игара. Поздрав деци упутио је Цветин Аничић из Аматерског позоришта Бранислав Нушић, које ради у оквиру Културно образовног центра Шид., као и представница Змајевих игара.

У ЗНАКУ ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ

Ученици основних школа из шидске општине посећују са занимањем како изложбу, тако и саму библиотеку. Првачићима су уручене бесплатне чланске карте које важе до краја осмогодишњег школовања, а они су обећали да ће редовно читати књиге.

У ЗНАКУ ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ

У среду су се ученици огледали у самосталном креирању илустрација , а изгледа да им то и није тешко ишло од руке.