Сајам стваралаштва

Домаћин 11. Сајма стваралаштва сеоских жена у Војводини, манифестације која се сваке године одржава у другој општини Војводине, ове године била је општина Шид.

Сајам стваралаштва

У суботу 28. септембра 2019.године око 200 удружења жена из 34 општине Војводине излагало је своје радове. Ипак, нису ту биле само сеоске жене.

Била је ту изложба одабраних слика са Ликовне колоније "На путевима Саве Шумановића", радионице-играонице деце предшколског узраста, и између осталих, и Народна библиотека "Симеон Пишчевић" Шид са неким од издања у властитој режији.

Сајам стваралаштва

А да се не заборави ова лепа манифестација, која је измамила бројне посетиоце,ту је једна фотографија дела колектива Библиотеке.