Друштво за русински језик

У оквиру активности Друштва за русински језик, књижевност и културу у недељу 12.маја 2019. године у сали Владическе резиденције у Шиду одржан је краћи књижевни сусрет.

Друштво за русински језик

Додељене су награде учесницима Литерарно-ликовног конкурса (ученици из Бачинаца и Шида), као и диплома Давиду Хирјоватију, ученику шестог разреда ОШ "Бранко Радичевић" из Шида за учешће на Међуокружном такмичењу из русинског језика и језичке културе, одржаном у априлу у Куцури.

С обзиром да Народна библиотека "Симеон Пишчевић" Шид негује добре односе са овим Друштвом, сусрету су присуствовали и представници Библиотеке, директор Славица Варничић и виши дипломирани библиотекар Велинка Масал Античевић.