Вишњићеви дани

У суботу, 20.октобра 2018, након посете селу Вишљићеву гости овогодишњих 39.Вишњићевих дана, окупили су се у Народној библиотеци "Симеон Пишчевић" Шид и време проведено ту искористили су за краћи предах и упознаваље са радом ове установе.

Организатори овогодишње манифестације приредили су посетиоцима обилазак Галерије "Сава Шумановић" и Музеја наивне уметности "Илија Башичевић" Босиљ.

Вишњићеви дани

Песници су у овом лепом амбијенту читали своје стихове,(програм је водио Срђан Малешевић, директор Културно-образовног центра) а након вишечасовног дружења отишли су носећи, по њиховом казивању, лепе утиске из нашег града. До неког новог сусрета,кажу.

Вишњићеви дани

У вечерњим часовима Славица Варничић, директор Народне библиотеке "Симеон Пишчевић" Шид уручила је Вишњићеву награду за књижевност Благоји Баковићу.