ЈАСТРЕБИЋЕВИ СУСРЕТИ

Тридесетседми "Јастребићеви сусрети" одржани су 14.јуна 2018. у Вашици, у организацији Књижевног клуба који носи име овог ствараоца из Вашице.

ЈАСТРЕБИЋЕВИ СУСРЕТИ

Програм је, по устаљеном редоследу, почео полагањем цвећа на Јастребићев гроб, затим читањем песама, а потом су се учесници преместили у салу Ловачког дома, где је настављено дружење. Чланови књижевних клубова из општине Шид, као и гости из Републике Српске, наставили су читање својих песама, а за ову прилику постављена је и изложба слика Јанка Шустера из Шида.

ЈАСТРЕБИЋЕВИ СУСРЕТИ

Представници Народне библиотеке "Симеон Пишчевић" Шид, као и сваке године, су присуствовали овом догађају. У име Библиотеке положено је цвеће на Јастребићевом гробу.