Чоколада и вино

Још једно дружење у Народној библиотеци "Симеон Пишчевић" Шид. Необично и занимљиво.

Чоколада и вино

Све присутне,у петак 10.новембра 2017. кратким представљањем ауторки, поздравила је Славица Варничић, директор Библиотеке. С позивом да се огледамо у срећним огледалима уз чоколаду и вино, представљена је књига "Чоколада и вино", ауторке Мирјане Марковић из Сремске Митровице.

Истовремено, била је ово прилика да посетиоци погледају интересантну изложбу огледала, ауторке Сање Рибић Миливојевић,која су украшена у асамблаж техници уз помоћ материјала као што су камен, речни и морски облутци, шкољке, корали, канапи, акрилне боје...А како кажу критичари, основна идеја њеног рада јесте давање лепше димензије реалном кроз спајање неспојивог, камена и огледала, шкољке као симбола вечности и огледала као сведока тренутка.

Чоколада и вино

О књизи "Чоколада и вино", једној од девет књига поезије Мирјане Марковић, надахнуто је говорила Јасна Калаузовић, која је и прочитала неколико песама из књиге, као и сама ауторка. А да једночасовно дружење буде "питко" потрудио се Хајрудин Дурмановић извођењем музичких нумера.