Дечја недеља

Сваке године, па и ове, Народна библиотека "Симеон Пишчевић" Шид укључује се у реализацију програма обележавања Дечје недеље, која траје од 2.до 9.октобра.

И ове године малишани су у прилици да погледају илустрације дечјих књига (Змајеве дечје игре). Овогодишњи аутор је Коста Миловановић, а наслов изложбе је "Шта је било и кад било није". Уважени мали гости првог дана Дечје недеље погледали су и пригодну представу, игре сенки.

Иако малишани радо посећују библиотеку и неким другим данима, некако је уобичајено да је појачан интензитет управо током Дечје недеље. Тако је било и ове године. У посети су били ученици шидских и сеоских школа. А првачићима по традицији уручене су бесплатне једногодишње чланске карте.