Још једна ШИДИНА - Народна библиотека - Симеон Пишчевић - Шид

Још једна ШИДИНА

Надређена категорија: ROOT Категорија: Новости Аутор Народна библиотека

Још једна ШИДИНА

Поново смо имали прилику да присуствујемо представљању новог броја часописа за културу "Шидина", који бележи своју двадесет и другу годину постојања. У сали Народне библиотеке "Симеон Пишчевић" Шид, 3.октобра 2017.године представљен је 14. број са темом броја "Поток Шидина од извора до ушћа" ,коју је припремио професор Дарко Бобаљ.

Присутне је поздравио главни и одговорни уредник Радивој Лазић, а о теми броја говорио је аутор.

Како то обично бива у оваквим приликама по неку реч су рекли и други учесници стварања ово броја-Светислав Ненадовић, Драган Папрић, Ивица Кубик...а своје песме су прочитали Срђан Малешевић, Сања Тиркајло, Петра Бошњак, Слободан Цвитковић,Зденко Лазор.

Музички угођај пружио је Урош Дојчиновић извођењем композиција на акустичној гитари. И, како смо још чули, до краја месеца излази ванредан број "Шидине" посвећен Филипу Вишњићу, тачније 250-ој годишњици његовог рођења.