Личне приче миграната - Народна библиотека - Симеон Пишчевић - Шид

Личне приче миграната

Надређена категорија: ROOT Категорија: Новости Аутор Народна библиотека

licne price

Кућа родних знања и политика је спровела пројекат под називом "Личне приче миграната/мигранткиња као пут ка изградњи поверења и солидарности" који је подржан од стране Програма Уједињених нација за развој и уз финансијску подршку Владе Јапана.

Циљ пројекта је био да се особе у прихватним центрима у Шиду на другачији начин представе локалном становништву, да се подстакне комуникација са њима, као и да се уоче родни аспекти мигрантске кризе.

Једна од активности у оквиру пројекта је и прикупљање личних прича миграната који бораве у прихватним центрима у Шиду која је реализована протекле године и која за резултат има публикацију са забележеним причама, резултатима истраживања и закључцима.

licne price2

У четвртак 23.фебруара 2017. у сали Народне библиотеке "Симеон Пишчевић" Шид представљени су резултати пројекта и постављена је изложба фотографија којом се представља живот у пихватном центру.