Књига о Соту

knjiga o sotu

У сали Народне библиотеке "Симеон Пишчевић" Шид представљена је још једна књига аутора који се сврстава у групу завичајних стваралаца. Наиме, у петак 9.децембра Ивица Кубик из Сота представио је своју нову књигу "Сот од неолита до XXI века".

Краћу монографију Сота Кубик је издао још 1999.године а сада се представио са обимнијим издањем у коме има много података, информација, чињеница...књигом у коју је уложено много времена и труда, а и новаца. Кубик је преузео велику одговорност на себе, јер осим што је аутор, он је и издавач, уредник, финансијер.

Књига обухвата период од 700 година, како и сам назив каже, од неолита до данашњих дана. Осим аутора о књизи су говорили Радован Сремац и Велинка Масал Античевић, запослени у Библиотеци.