ПРОМОЦИЈА РОМАНА „ИЗМЕЂУ СНОВА“ АУТОРКЕ ЉИЉАНЕ ЈОВАНОВИЋ

У петак, 17. маја, у Библиотеци је одржана промоција романа „Између снова“, завичајне ауторке Љиљане Јовановић. О сазревању идеје и настанку романа, причала је ауторка, уз претходни поздрав многобројној публици. О животу и раду ауторке причала је Љиљана Лукић, наставница Српског језика у пензији, њена драга пријатељица. Рецензент дела била је завичајна песникиња Петра Бошњак, која је уједно и представила своје мишљење о првенцу ауторке.

ПРОМОЦИЈА РОМАНА „ИЗМЕЂУ СНОВА“ АУТОРКЕ ЉИЉАНЕ ЈОВАНОВИЋ

Романом влада нежна и крхка страна женске фигуре, жељне за лепотама маште, која нас у реалном али и имагинарном простору и времену може одвести где нам срце иште. Према речима рецензенткиње Петре Бошњак, Романа, главна јунакиња „гради свој сопствени свет маште и снова који јој помажу да се измести из тмурне реалности и тако излечи све душевне патње.“. Заљубљена у лепоте Русије, али и друге земље које је посетила, ауторка је направила складну целину реалности и дешавања у књизи, те је тако своје снове управо пренела на лик Романе.

ПРОМОЦИЈА РОМАНА „ИЗМЕЂУ СНОВА“ АУТОРКЕ ЉИЉАНЕ ЈОВАНОВИЋ

Љиљана Јовановић рођена је 8. јула 1950. године у Осијеку. Након гимназије, завршила је Пољопривредни факултет. Пише и објављује још од основне школе као велики заљубљеник у стихове, а сада се јавности приказала и у улози романописца. Испратила је многе генерације средњошколаца за време рада у просвети, а сада током пензије и даље живи и ствара у Шиду.

• Датум креирања: .

Народна библиотека Србије    Матица српска    Српска академија наука и уметности    Платформа COBISS